חישוב כמויות בבנייה

חישוב כמויות בבנייה

כאשר אנו עוסקים בתחום הבנייה הרי שלרוב ההתייחסות היא לסגנון הבנייה והעיצוב והיבטים של עלויות וחישובי תקציב כמויות נדחקים לפינה ומעוררים פחות עניין. אולם, חשוב להבין כי נושא חישוב כמויות בבנייה מהווה מרכיב חשוב וחיוני בתכנון נכון של פרויקט בנייה, שכן אי התאמה בחישובי הכמויות, עלול ליצור פער שבין התקציב המוגדר מראש בין תוצאות העבודה בפועל, כאשר כל פער שנוצר עלול להוביל להוצאות נוספות ובלתי מתוכננות וכן לעיכוב בהשלמת המלאכה.

תכנון עלויות מדויק לבניית תכנית עבודה מהימנה

מנהלי בנייה ואדריכלים מנוסים יעידו כי חישוב כמויות הינו הפן הפחות אטרקטיבי במקצוע, אולם אף על פי כן הוא בעל חשיבות רבה. דרך הפעולה של חישוב כמויות כולל חישובים רבים ושימוש בטבלאות מיוחדות וזאת על מנת לבנות נכונה את תקציב הפרויקט בהתאמה מלאה ליעדיו המבוקשים. נושא חישוב הכמויות מחייב ידע מקצועי בתחום וניסיון בתכנון הנדסי ובניין. חברת פיקוח וניהול פרויקטים כוללת אנשי מקצוע ומומחים בתחום חישוב כמויות אשר מסוגלים לבצע את המשימה בצורה מקצועית ויעילה וזאת ללא תלות באדריכל, בקבלן או במהנדס. מבחינת הגדרה, תחום חישוב כמויות הינו ביצוע פעולות חישוב של כלל הכמויות של כל החומרים הדרושים לשם בניית המבנה או ביצוע השיפוץ. החישוב מתייחס לכלל ההיבטים הרלוונטיים בהם תשתיות ופיתוח וזאת במטרה להציג ללקוח עלויות מדויקות אשר מביאות בחשבון את כל הפרמטרים החיוניים להשלמת הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

חישוב כמויות בבנייה – חשיבות ויתרונות מקצועיים

כתב כמויות מדויק מהווה תנאי הכרחי לקבלת היתר בנייה מטעם משרד השיכון, כאשר כיום ניתן לעשות שימוש בתוכנה ייחודית אשר פותחה בידי משרד השיכון והפיתוח המאפשרת הזנת כתב הכמויות והיא משמשת מהנדסים רבים בשלב התכנון וחוסכת להם זמן יקר. כתב חישוב כמויות מציין ומפרט את כל החומרים בהם נעשה שימוש בפרויקט הבנייה דוגמת בטון, מרכיבי שלד הבניין, בלוקים, ברזלים, משטחים וכו'. המסמך מפרט גם את הממדים של האלמנטים המשולבים בבנייה בהם חלונות ודלתות, כאשר שקלול נכון של כל הנתונים הללו מאפשר חישוב נכון ומדויק לגבי מידות השטח והתאמת הכמויות הנדרשות, כאשר התוצאה הינה תמונה מפורטת ומדויקת לגבי הוצאות ועלויות הפרויקט עד להשלמתו.

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. Nizar

  from all the inspirations that come how you can think like that?, that's must be AWESOME

  1. Moch Reza

   I don't know but i'm agree with you

   1. Nizar

    That's something

כתיבת תגובה